Herlige Frøya

Herlige Frøya

filmsnutt av Frøya

Les mer
Natthimmel

Natthimmel

bilder og innlegg fra natt og himmel

Les mer
Turer

Turer

Turer som kanskje kan være til Inspirasjon

Les mer
Hjem / Blogg / Frøya / Sov godt jenta mi
Sov godt jenta mi Ny (Chili)Sesong Helvetes vindfull natt Nordlys over østlandet Velkommen 2022! 2. Søndag i advent Opprasjon chili, sesongen over? Chili Explosion Frøya+Vann=Sant Operasjon Chili part 3 Snø Operasjon Chili Part 2 Søndagstur. Operasjon Chili Nøtte Gratulerer med 11års dagen jenta mi Radio er Artig. 30 grader varmt. Hva gjør man. Alene. Kveldstur i Byen 2019 oppsummering Godt nytt år «Ny» Hobby Stjerner i sikte Snart ferdig med cellegift. Frøya har Jubileum Vansjø juli 2019 Onsøy kirke Ny oppdatering om kreften til Frøya Etter regn (dagens bilde) En liten oppdatering om kreften til Frøya Fototur i nærområdet opperasjon vellykket. Blir det opperasjon i morgen? Frøya er syk Lufting av drona. Nordlys Tromsø en fantastisk opplevelse. Langt mot Nord The Silver Bridge Vel overstått Jul Dagens bilde Høst Min Sti Kanotur på Søndre Boksjø Melkeveien Tur til Lofoten. Nyttårsforsettet som kokte bort i kålen. En flott tid våren. Kveldstur i Gamlebyen og Isegran Oriontåken (igjen) Godt nytt år Gratulerer med dagen jenta mi, tenk at du alt er 8 år Kanotur på Vannsjø Kom Mai du skjønne. Vår og Droneflyging. Godt nytt år God Jul Måneskinnstur Høst og optimisme En kniv blir til del 2 Hvor har vi gått tur i dag? En kniv blir til. Del en Bare 2 bilder Bare noen Bilder. Foto og geocaching tur. Gaustatoppen En vanlig kveldstur. Tur til Sandaa speiderhytte. Jakt på vårtegn Pleiadene Vinter i Onsøy Fuglebrettet Godt nytt år God Jul. Fotoshoot av Frøya. Tilbakeblikk Andromeda galaksen Test av polaroidfilter + ett par bilder Bare noen bilder fra dagens tur. Blodmåne og stjernehimmel Vi lever fortsatt Elingård Hipp Hurra Frøya er seks år i dag Undring Søppel Fotojakt i hagen Tur til kroppefjäll. Fortell meg hva du ser? Småkryp Skjønne Frøya. Bare noen bilder av våren Kamera var med på dagens tur «Villmarka» kaller Kong vinter kom en tur på besøk. Det er vår i lufta Helgetur til Saltrød og forsøk på timelapse. Bilder fra Lørdagens kveldstur. Bilder fra dagens tur til sprinkelet Godt Nytt År Se alltid lyst på livet! Sukkersyk Diabetes 2

Frøya

Sov godt jenta mi

Født 6 august 2009 død 11 Juli 2022

I dag skulle du blitt 13 år jenta mi, men sånn ble det ikke.

Den 11 Juli var dagen du måtte forlate oss, en blytung mandag, torsdagen før hadde vi vært oss dyrlegen, fordi du hadde vært slapp, og hatt litt utflod noen dager, og beskjeden var brutal, livmorhalskreft.

Dyrlegen anbefalte sterkt at du måtte få slippe, så vi fikk helga på oss til å ta farvel, en helg med masse tårer å kos.

Du bekjempet kreft en gang, men denne gangen ble det for mye, du hadde fortjent så veldig mye mer.

første døgnet i nytt hjem

En høstdag i i 2009 kom du stormende inn i mitt liv, ja du ga livet en ny dimensjon, med dine sprell å alltid klar for nye eventyr, du ville alltid være med der det skjedde noe, og slik var det hele veien alltid vi to.

elsket å bade

Men nå er en epoke over, å selv om det nå snart har gått en måned siden du måtte forlate oss, går det ikke en dag uten at jeg feller tårer for deg, det gjør så ufattelig vond og vite at aldri mer blir det du og jeg, jeg savner deg så jævli, savner at du drar meg opp om morgenen, at du kommer med snuta å vill ha oppmerksomhet, at du spør om vi skal finne på noe og varmen fra den silkemyke pelsen din når du bare ville ha kos.

Du var rett og slett familien min, og skal jeg være ærlig var dette tøffere en når jeg mistet pappa i januar, for dette kom så brått å brutalt.

kosejenta

De første dagene etter, hørte jeg deg hele tiden, du gikk over gulvet, jeg hørte deg ute, å jeg måtte ut å se om du var der flere ganger, men sakte innser jeg at du nå er borte jenta mi, men glemt blir du aldri.

Du holdt meg i form, daglige kilometer fikk meg ned over 30 kg, så nå er jeg bekymret over åssen det vill gå, du sørget for at jeg fikk kontakt med folk på våre daglige turer, å du ville ofte innom tante og onkel på turen, vi hadde liksom en unnskyldning for og bare gå innom, du ga meg livet.

Tusen takk Frøya, verdens beste sjel , hedersplassen skal du ha.

Malt av mitt søskenbarn Eli Olsen

Jeg stryker over din gylne pels,
men halen din slår ikke mer.
Øynene dine er lukket igjen
over øyne som ikke ser.
Ditt gylne hjerte har sluttet å slå-
aldri mer løpe, hoppe, gå.
Alt er slutt…., det er over nå.
Jeg legger hodet mitt ned mot ditt,
og tårene drypper som blod.
Aldri mer skal det bli som før-
aldri mer «oss to».
Som isende kulde inni meg
kjenner jeg noe dør med deg.
Jeg må reise meg, sier de,-jeg går mot en dør.
Der ute går livet videre som før.
Jeg snur meg – du ligger så livløs og stille.
Du kan ikke komme, selvom du ville.
Skriket vil ut, men jeg lukker min munn.

Tusen takk for livet Frøya jenta mi.

One Comment

Legg inn en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.

%d bloggere liker dette: